Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

ER-VAK’tan Alkışlık Hareket

Erzurum Kalkınma Vakfı (Er-Vak)  Covid 19’dan dolayı mağdur durumda bulanan yabancı uyruklu öğrenciler, ihtiyaç sahibi aileler ve sığınmacılara gıda yardımı ve maddi destekte bulundu.
Haber Merkezi
Er-Vak Başkanı Erdal Güzel, Erzurum’da eğitimlerini sürdüren ve Covid 19 dolayısıyla ülkelerine dönemeyen yabancı uyruklu öğrencilerden maddi sıkıntı içinde olanlara ulaştıklarını ve bu öğrencilere maddi destek sağladıklarını ifade etti.

Misyon olarak şehrin kalkınması için projeler üretip, şehrin kültürünün yaşatılması konusunda çalıştıkları belirten  Başkan Güzel, “ Ayna zamanda vakıf geleneğinin yüklemiş olduğu sorumluluk bilinci ile ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında oluyoruz. Olağanüstü günlerin yaşandığı bu günlerde yerli ihtiyaç sahibi aileleri gibi Erzurum’da yaşayan sığınmacı aileler de unutulmamalı. Er-Vak olarak elimizden geldiği kadar bu ailelere ulaşmaya çalışılıyoruz. Şu ana kadar 100 aileye gıda yardımında bulunduk, sıkıntılarına ortak olduk” dedi.

 
Teşekkür mektubu gönderdi
Azerbaycanlı Öğrenciler Birliği Başkanı Hasret Safarov Er-Vak’a bir teşekkür mektubu göndererek, “Sayın Erdal Bey, Azerbaycan’ın sizin vatanınız olduğunu belirterek iki devlet, bir millet düşüncesini nasıl benimsediğinizi biliyoruz. Bu zor günlerde Erzurum Atatürk üniversitesinde eğitim alan öğrencilerimizin bir kısmı hastalık nedeniyle Erzurum’da kaldılar. Bu zor zamanda Erzurum’da bulunan öğrencilerimizle ilgilendiğiniz ve onlara maddi ve manevi destek olduğunuz için Azerbaycan Öğrenciler Birliği adından size teşekkür eder, saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.
Öğrencilerden mesaj
Er-Vak’ın bu yaklaşımlarından dolayı son derece memnun olduklarını belirten  yabancı öğrencilerden R.A ” Bu sıkıntılı günde bizleri düşünen ve yanımızda olan Er-Vak’a çok teşekkür ederiz. Er-Vak’ın bu yaklaşımı bizleri çok sevindirdiği gibi insanlığın hala ölmediğini hatırlattı” diyerek duygularını dile getirdi.
Öğrencilerden E.H ise, “ Erzurum’da çalışarak okumaktayım. Corona’dan dolayı çalıştığım iş yeri kapandı dolayısıyla işsiz kaldım. Ev kiramı ödeyemedim sıkıntı içindeydim bu aşamada Er-Vak devreye girerek kiramı ödedi. Böyle bir destekten dolayı Er-Vak’a teşekkür ederim” dedi.

 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net