Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

ER-VAK’TAN TABYALAR ZİYARETİNE ÜCRET ALINMASINA TEPKİ…

 ER-VAK Başkanı Güzel: ‘Nene Hatun’un torunları olarak bizleri üzmüştür. Buralar antik tiyatro ve benzeri yerler değildir. Bu Tabyalar, bir milletin var olma mücadelesinin yiğitçe sergilendiği anlamlı mekânlardı.. ... Devamı.


İl Emniyet Müdürümüz Sn.Levent Tuncer’e hayırlı olsun ziyareti

 Er-Vak ve Türk Ocağı olarak İl Emniyet Müdürümüz Sn.Levent Tuncer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunup , başarı dileklerimizi sunduk. ... Devamı.


Ermeni Mezalimi Müze ve Kütüphanesi.

 Er-Vak ,Ermeni Mezalimi Müze ve Kütüphanesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e görüşlerini bildirdi. Erzurum’da Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde maliyeti yakl.. ... Devamı.


ATATÜRK ÜNİVERSİTESİN 64.YIL ÖNCEKİ YOL HİKAYESİ

 7 Haziran 1957 yılında resmen kurulan Atatürk Üniversitesi ,7 Kasım 1958’de  Ziraat ve Edebiyat Fakülteleri ile eğitime başlamış, bu iki fakülteye 12’si kız olmak üzere yalnız 135 öğrenci kaydolmuştur. Yıllar i.. ... Devamı.


ER-VAK’TAN YÖK’E KURULACAK ENSTİTÜ İÇİN ATATÜRK VE ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTELERİ ÖNERİSİ

 YÖK tarafından kurulması düşünülen “Soykırım ve İnsanlığa Karşı İşlenen Suçlar Enstitüsü”ile ilgili açıklamalarda bulunan Er-Vak ( Erzurum Kalkınma Vakfı) Başkanı Erdal Güzel, bu atılan adımın &ccedi.. ... Devamı.


ER-VAK BASIN BİLDİRİSİ

 Emperyalist güçlerin, “Hasta Adam “dedikleri Osmanlı İmparatorluğu’nun, son nefesini vermesini bekledikleri  o karanlık günlerde, bağımsızlık meşalesinin asla sönmeyeceğini tüm dünyaya duyurmak için.. ... Devamı.


Er-Vak Basın Bildirisi

 Emperyalist ABD’nin uzun yıllardan beri her 24 Nisanda Demokles’in kılıcı gibi tepemizde tutuğu açıklamada son noktaya gelindi. Tarihi gerçeklerle örtüşmeyen, sadece siyasi nitelikte olduğundan şüphe edilmeyen bu a&cced.. ... Devamı.


Erzurum’un hafızası, ETܒye emanet

 Erzurum Post- ERVAK Başkanı Erdal Güzel, yönetim kurulu ve mütevelli heyet üyeleri Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu, Uzman Dr. Rahmi Özkurt, Emekli Albay Sabri Topdağı, Gazeteci- Yazar Kadir Sabuncuoğlu,  ETÜ.. ... Devamı.


ER-VAK’TAN YANIK DERE ŞEHİTLİĞİNE PROJE ÖNERİSİ

 Erzurum’un en etkin STK’sı olan Erzurum Kalkınma Vakfı’ndan (ER-VAK) Yanık Dere Şehitliği için proje önerisi yapıldı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Er-Vak Başkanı Erdal Güzel , (1916-1918) işgal yıllarında Ermen.. ... Devamı.


SELİM SIRRI TARCAN’IN KALEMİNDEN ERZURUM

 Anadolu’nun ön sözü olan Erzurum, yüksek rakımı ve çetin geçen kış mevsimiyle hatırlansa da dünya üzerinde ruhu olan ender şehirlerden biri olarak bilinir ve hakkında her türlü övgünün.. ... Devamı.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net