Menu


Hava Durumu   İnternette Er-Vak

Ata Konak, gün yüzüne çıkacak

 Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Milli Mücadeleyi başlatmak için geldiği Erzurum'da bir hafta kadar kaldığı tarihi konağın istimlak edileceğini açıkladı. Erdal Güzel baş.. ... Devamı.


 Mustafa Kemal’in Erzurum’a girmeden önce Ilıca’da karşılaşıp sohbet ettiği ve “Efendiler bu milletle neler yapılmaz ki!” dediği Mezararkalı Mevlüt Ağa’nın torunuydu. Dedesi gibi memleket âşığı, mert ve yiğit.. ... Devamı.


ERVAK başlattı, Türkiye'ye mal etti

 "Sarıkamış Harekatı ve Allahü Ekber Şehitleri"nin Türkiye gündemine oturtulmuş olmasının temelinde Erzurum ve Erzurum Kalkınma Vakfı yatıyor. Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) Başkanı Erdal Güzel, "Sarıkamış Harekatı ve Al.. ... Devamı.


ER-VAK'tan Erol Yarar'a tepki!

 ERKHABER / ERZURUM - Erzurum'da düzenlediği basın toplantısıyla Erzurumlu eski Federasyon Başkanı Özer Ayık'ı karalayan, Erzurum'un siyasi tablosu üzerinde değerlendirmelerde bulunarak, kamuoyunun büyük tepkisini çeken Kayak Fed.. ... Devamı.


Emniyet Müdürü Karabörk'ten ERVAK'a teşekkür ziyareti

 Erzurumajans-Erzurum İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla ERVAK Gençlik Tiyatro ekibinin sahnelediği "Uyanış" adlı tiyatro oyunu için teşekkür ziyaretinde bulu.. ... Devamı.


ERVAK Başkanı Güzel: Tarihi şahsiyetlere vefayı takdir ediyoruz

 Palandöken Belediye Meclisinin şehir ve ülke gündemine damgasını vurmuş olan tarihi şahsiyetlerin isimlerini parklara vermesine, Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) yönetimi teşekkür etti. Palandöken Belediye Meclisine ERVAK'tan teşekk.. ... Devamı.


Afgan öğrencilerin karne sevinci

 Yaklaşık bir yıldan beri Erzurum’da bulunan ve çoğunluğunu Afgan ailelerin oluşturduğu sığınmacı ailelerin eğitim gören çocukları, karne sevinçlerini “Büyükbaba” diye tabir ettikleri ER-VAK Başkanı Erdal G&.. ... Devamı.


ER-VAK'tan Akdağ'a teşekkürler

 Erzurum Kalkınma Vakfı ER-VAK Başkanı Erdal Güzel, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın kabine dışında kalmasının üzüntü verice olduğunu belirterek, Bakan Akdağ’a ülkeye ve şehre yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür.. ... Devamı.


Korgeneral Başoğlu'ndan ERVAK'a ziyaret

 9’uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Kamil Başoğlu, ER-VAK’ı ziyaret etti. Erzurnum Ajans-9’uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Kamil Başoğlu, ERVAK’ı ziyaret etti. ERVAK Başkanı Erdal Güzel ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir s.. ... Devamı.


Feyyaz İbrahimhakkıoğlu anıIdı

 Erzurum Ajans-İki yıl önce hayatını kaybeden Atatürk Üniversitesi İbrahim Hakkı Araştırma Enstitüsü eski Müdürü, İbrahim Hakkı Hazretleri'nin torunlarından Mahmut Feyyaz İbrahimhakkıoğlu, Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) t.. ... Devamı.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net