Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

ER-VAK’TAN DOSTA VEDA KONSERİ

Bir süre önce kalp krizi geçiren İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji (AR-GE) Biriminde görevli öğretmen Erbil Fidan (45) için Erzurum Kalkınma Vakfı Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu tarafından koronun koristi Erbil Fidan’a vefa gecesi düzenlendi.

Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde her meslekten ses ve saz sanatçısının oluşturduğu koro, Şef Hakan Tuluk’un yönetiminde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir süre önce kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Erbil Fidan’ın sevdiği şarkıları söyledi. Koro’nun 100. Yıl Marşı ise sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Geceye Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, ER-VAK Kadın Kolları Başkanı Nuran Çelenk, Erbil Fidan’ın kız kardeşi Başak Fidan’ın yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

‘Erbil Fidan’ı unutmayacağız’

Erzurum Kalkınma Vakfı Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu’nun sevilen öğretmeni Erbil Fidanı’ı zamansız kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadığını ifade eden ER-VAK Başkanı Erdal Güzel,, “Sanatın evrensel dilinde buluştuğumuz bu gecede, sanat müziğimizin korusunda gönüllü olarak ailemize katılan koristimiz değerli kardeşimiz, kıymetli öğretmenimiz Erbil Fidan’ın ani ölümü biz sevenlerini derinden üzdüğünü ifade etmek istiyorum. Kendisini beyefendi ve çalışkan dürüst bir kardeşimiz olarak tanıdık. Erbil kardeşimiz bir nebze de olsa vefa ile andık. Çok iyi bir sanatseverdi. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum. ERVAK olarak, ömrümüz olduğu sürece Erbil Fidan kardeşimizi her zaman anarak yaşatacağız. Vefa gecesine katılım sağlayarak bizleri yalnız bırakmayan değerli sanatsever dostlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız” dedi.

Geceye katılan sanatseverler, büyük beğeniyle dinledikleri eserlere eşlik etti. Erbil Fidan’ın fotoğraflarının yer aldığı sunum büyük ilgi gördü. Koro Şefi Hakan Tuluk, gözyaşlarını tutamadı. Koronun korosti ve saz ekibinin yanı sıra salonda bulunanlar duygulu anlar yaşandı. ER-VAK Başkanı Erdal Güzel, Erbil Fidan’ın kız kardeşi Şafak Fidan, Koro Şefi Hakan Tuluk’a çiçek vererek Erbil Fidan’ın kız kardeşine baş sağlığı dileklerini ileterek katılımcılara ve Türk Sanat Müziği Korusuna emek verenlere teşekkür etti.
 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net