Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

ER-VAK’TAN HUZUR EVİ ÖNERİSİ

Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, şehrin modern bir Huzurevi ’ne ihtiyacı olduğunu belirterek eskiden FETÖ’ye ait Gez Köyü’nde özel hastane olarak işletilen ve bir dönem palyatif ve yaşlı bakım merkezi olarak değerlendirilen binanın elden geçirilerek Huzurevi’ne dönüştürülmesi önerisinde bulundu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Güzel, yaşlı nüfusun artması, aile yapısındaki değişiklikler, ebeveynlerin çalışma hayatında bulunmaları, yaşlı bakım alanındaki profesyonel hizmetlerin azlığı gibi nedenlerden dolayı yaşlılara yeteri kadar hizmet verilemediğini belirterek, konuyla ilgili ciddi bir arayışın olduğunu hatırlattı.

“Eski bakış açılarının, günün şartları gereği değiştiğini vurgulayan Güzel, yaşlılık dönemini huzur içerisinde geçirmek isteyen büyüklerimiz için böyle bir ortamın ihdas edilmesi hem onlar, hem de aileleri için önemli bir hizmet olacaktır” dedi. Güzel, bu konuyu başta Erzurum Valisi Sn. Mustafa Çiftçi ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mehmet Sekmen’in bilgisine sunduğunu belirterek konuyla ilgili müspet yaklaşımların Erzurum ve bölge halkını memnun edeceğini söyledi.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net