Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

ER-VAK YÖNETİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. H. ÖMER ÖZDEN’DEN İKİ YENİ KİTAP

  Prof. Dr. Ömer Özden tarafından kaleme alınan İlkçağ Felsefesi Tarihi ve Bir İnanç ve Kültür Terkipçisi Yahya Kemal adlı kitaplar raflardaki yerini aldı. Doç. Dr. Osman Elmalı ile birlikte kaleme aldığı İlk&cc.. ... Devamı.


ERVAK’tan ‘Hemşerimiz Atatürk’ konferansı

 Açık Ceza İnfaz Kurumunda, 10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 73. yıldönümü etkinlikleri kapsamında ER-VAK tarafından “Hemşehrimiz Atatürk”isimli konferans düzenlendi. 11.11.2011 / 01:49.. ... Devamı.


Ervak gençlik kolların’ndan teröre tepki

 Erzurum Kalkınma Vakfı ER-VAK) Gençlik Kolları’nca yapılan açıklama ile terör saldırıları kınandı. Gençlik Kolları Adına, Burak Kazan tarafından yapılan açıklamada, “Ülkemizin ve milletimizin bölünmez.. ... Devamı.


Erzurum Bilişim üssü olabilir mi?

  18-19 EKİM 2011 Atatürk Üniversitesi’nde başlayan “Bilişim Çalıştayı”nda bölgesel kalkınmada bilişimin rolü ve Erzurum’un bilişim üssü olup olamayacağı konusu ele alındı. Kültür ve G&oum.. ... Devamı.


Bir tepki onden geldi!

 Erzurum'da onlarca sivil kitle örgütü var. Erzurum'un sorunları dışında her şeye konuşurlar. Ama mesele Erzurum'un çıkarları olunca susarlar. İşte tek susmayan Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) Başkanı Erdal Güzel, yine tepkisini koydu. Erzurum Güncel- Erzurum Ka.. ... Devamı.


Er-vak’tan 13 Milyon Liralık Yola İsim Önerisi

  02.09.2011 15:02 Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK) Başkanı Erdal Güzel, Yakutiye Belediyesi’nce 13 milyon lira harcanarak Cumhuriyet Caddesi’ne alternatif olarak açılan yeni caddeye şahıs isimlerinden ziyade kentin geçmişine ve konumuna uygun i.. ... Devamı.


ER-VAK FEYYAZ ABİYİ MEZARI BAŞINDA ANDI.

 Geçen yıl hayatını kaybeden Atatürk Üniversitesi İbrahim Hakkı Araştırma Enstitüsü eski Müdürü, İbrahim Hakkı Hazretleri'nin torunlarından Mahmut Feyyaz İbrahimhakkıoğlu, Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) tarafından 1 ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı... ... Devamı.


Eski Bir Zamanda Erzurum Ramazanları

  Yakutiye Belediyesinin ramazan etkinlikleri her gün ayrı bir tat ve kıvamda devam ediyor. Yakutiye Kent Meydanının dün geceki konukları eski bir zamana yolculuk yaparak, dünün ramazanlarını anlattılar. Erzurum tarihine küçük bir yolculuğun yaşandığı gece.. ... Devamı.


ER-VAK Şehit ve Gazi Çocuklarına Ev sahipliği Yaptı.

 TSK Mehmetçik Vakfı, Vakfıktan yardım alan şehit ve gazi çocuklarına yönelik 11-24 Temmuz tarihleri arasında kültür gezisi düzenledi. Geziye katılan mehmetçik çocukları bugün gezi kapsamınad Erzurum'a geldiler. 16 Temmuz 2011 Cumartesi 13:54 TSK Mehmetçik Vakf.. ... Devamı.


18.Sultan Sekisi Toplantısı

 İpekyolunda Demiryolu Konulu 18. Sultan Sekisi Toplantısına Teşriflerinizi bekleriz. Erdal GÜZEL ER-VAK Başkanı ... Devamı.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net