Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

MİLLİ MÜCADELE’NİN ÇILGIN DADAŞI NAFİZ KOTAN

 2005 yılının bir yaz günüydü. Rahmetli Turgut Özakman’ın “Şu Çılgın Türkler” isimli romanını büyük bir zevk ile okurken sayfalar arasında Erzurumlu Nafiz Bey ismine rastlamıştım.  İstiklâl.. ... Devamı.


MİLLİ MÜCADELE’NİN KÜÇÜK KAZIMI (KÂZIM YURDALAN)

 Tarih sayfalarında “Küçük Kâzım” lâkabı ile tanınan Kâzım Yurdalan Erzurum’un yetiştirdiği ünlü şahsiyetlerden biridir. Seksen bir yıllık ömrünü vatan hizmetine adamış, millete hi.. ... Devamı.


JANDARMA GENEL KOMUTANIMIZ ORGENERAL ARİF ÇETİN

 JANDARMA GENEL KOMUTANIMIZ ORGENERAL ARİF ÇETİN ŞEHRİMİZDEYDİ. KENDİLERİNE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ERZURUM HEMŞERİLİK  BELGESİNİ TAKDİM ETTİK. ... Devamı.


MİLLİ MÜCADELE’NİN VE ERZURUM KONGRESİ’NİN 100. YILI ETKİNLİKLERİ

 24 Temmuz’da, “Atatürk Resimleri Albümü Sergisi ile Basın Bayramı” ve “Milli Mücadele’nin 100. Yılı Basın Bildirisi” yayınlanacaktır. 25 Temmuz’da “Kurtuluş Mücadelesine Giden Yolda Erzur.. ... Devamı.


15 TEMMUZ 2016

 15 TEMMUZ 2016 YILINDA "VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR. KADERİNE TERK EDİLEMEZ" DİYEREK ÜLKEDE MİLLİ İRADEYİ HAKİM KILAN ,ŞANLI DİRENİŞİN KAHRAMANLARINI SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ. ... Devamı.


ERZURUM KALKINMA VAKFI (ER-VAK) SULTAN SEKİSİ TOPLANTILARININ YİRMİ ALTINCISINI KARAYAZI İLÇESİNDE DÜZENLEDİ.

 Lise salonundaki etkinlik, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitler için yapılan saygı duruşu ile başladı.Toplantıya katılan 100'den fazla vatandaşın topluca İstiklal Marşını söylemesinin ardından Er- Vak Başkanı Erdal Güze.. ... Devamı.


DADAŞ M.DURAK SAKARYA

 Osmanlı İmparatorluğu’nun dağıldığı, Anadolu’nun emperyalist güçler tarafından işgal edildiği o karanlık günlerde Türk Milleti bir avuç kahraman vatan evladının önderliğinde var olma savaşı vermişti Yunan ordula.. ... Devamı.


26.SULTAN SEKİSİ TOPLANTISI

 Çöken, Osmanlı İmparatorluğu’nun külleri arasında yeni bir devlet kurmak için başlatılan şanlı mücadelenin üzerinden tam yüz yıl geçmiş bulunmaktadır. Hatırlanacağı üzere 19 Mayıs 1919 yılında Must.. ... Devamı.


Mustafa Kemâl’in Erzurum Hemşeriliği

 1430 yılında Sultan II. Murat zamanında fethedilen Selanik,  Osmanlı Devleti’nin İstanbul’dan sonra ikinci büyük şehri olmuş ve 500 yıl Osmanlının hakimiyetinde kalmıştır. Stratejik önemi bulunan Selânik, Osmanlı’dak.. ... Devamı.


AHMET HAMDİ TANPINAR VE ERZURUM

 Şiir, roman, deneme ,makale, öykü ve edebiyat tarihi dallarında  yaptığı başarılı çalışmaları ile Türk Edebiyatı’nın önemli isimleri arasında  sayılan Ahmet Hamdi Tanpınar’ın en bilinen eserlerinden biri ;İstanb.. ... Devamı.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net