Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

ALACA KATLİAMININ CANLI TANIĞI BOYACI İSMAİL USTA

 Erzurum ‘un bilge kişilerinden biri olan İsmail Gürcan, şehrin hafızası olarak bilinirdi. Camilerin yazılarını ve tezyinatını yapması  ve  mahir bir boyacı olmasından dolayı şehirde kendisi ” Boyacı İsmail Usta” diye tanınır,.. ... Devamı.


“ALLAH BU AZİZ MİLLETE O KARANLIK GÜNLERİ BİR DAHA YAŞATMASIN”

 Er-Vak Bşk Erdal Güzel  Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101 yılı münasebetiyle  yayınladığı mesajda “Allah bu aziz millete o karanlık günleri bir daha yaşatmasın” dedi. Güzel,  Anadolu&rsqu.. ... Devamı.


FAİKA HAKKI HANIM

 Türk toplumunun geleneğinde saygın bir yeri olan kadın, hayatın her aşamasında aktif rol oynamış hatta devlet yönetiminde hakanla birlikte söz sahibi olmuştur. Ünlü Arap seyyah İbn Battuta, Anadolu’ya olan gezisinde kadınların.. ... Devamı.


Bir Asırdır Boynu Bükük

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’nin adımlarını attığı günlerde Erzurum’da ayak bastığı ilk ev olan tarihi konak kaderine terk edilmiş durumda. Birçok ilkin yaşandığı konak, Milli Mücadele&rsqu.. ... Devamı.


ŞEHRİMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101.YILI MÜNASEBETİYLE ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ,ERZURUM ŞEHİR TİYATROSU VE ERZURUM KALKINMA VAKFI’NIN(ER-VAK) BİRLİKTE HAZIRLADIKLARI “ERZURUM SABAHI BEKLİYOR” İSİMLİ BELGESEL İL MERKEZİ VE İLÇELERDE GÖSTERİ

 ŞEHRİMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101.YILI MÜNASEBETİYLE ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ,ERZURUM ŞEHİR TİYATROSU VE ERZURUM KALKINMA VAKFI’NIN(ER-VAK)  BİRLİKTE HAZIRLADIKLARI “ERZURUM SABAHI BEKLİYOR”.. ... Devamı.


26 ŞUBAT 1992 YILINDA HOCALI'DA HUNHARCA KATLEDİLEN 613 AZERBAYCANLI TÜRK KARDEŞLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ.

 26 ŞUBAT 1992 YILINDA HOCALI'DA HUNHARCA KATLEDİLEN  613  AZERBAYCANLI TÜRK KARDEŞLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ. ... Devamı.


BAŞARILI BİR HAYAT HÜZÜNLÜ BİR SON (İRFAN ALYANAK)

 Dünya her gün yeniden kurulurken hayat sahnesinde yer alan her insan, kendisine takdir edilen rolü oynar ve vakti gelince sahneden iner. Her insanın kader çizgisi parmak izi gibi farklıdır. Kimi zirvede doğarken, kimi dişi ve tırnağı ile.. ... Devamı.


Erzurum Cumhuriyet Baş Savcısı Sn. Burhan Bölükbaşı Er-Vak’a iade-i ziyaret

 Erzurum Cumhuriyet Baş Savcısı Sn. Burhan Bölükbaşı Er-Vak’a iade-i ziyarette bulundular. Erzurum kültürü ve kış sporları ile ilgili güzel bir sohbetin ardından Sn.savcımıza Er-Vak Yayınlarından hediye ettik. ... Devamı.


Erzurum Kalkınma Vakfı (Er-Vak) ve Sarıkamış Harekatı

 Tarihimizin en hüzünlü sayalarından biri şüphesiz ki on binlerce vatan evladımızı şehit verdiğimiz ve ağır bir yenilgiye uğradığımız Sarıkamış Harekâtıdır. 1877-1878  Osmanlı Rus Harbi’nde kaybedilen Kars, Ardahan ,Sa.. ... Devamı.


SARIKAMIŞ HAREKÂTI’NDAN BİR HATIRA

 Tarihimizin en trajik sahnelerinden biri on binlerce Mehmetçik’in donarak şehit düştüğü  Sarıkamış Harekâtıdır. 93 Harbi olarak bilinen 1877-1878 Osmanlı- Rus Savaşı’nda  kaybedilen, Kars, Ardahan ve Sarıkam.. ... Devamı.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net