Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

ERVAK’tan Nağmeler Yükseliyor

 Yörenin siyaset  üstü ve en etkin sivil toplum kuruluşu olan  Erzurum Kalkınma Vakfı , Türk Sanat Müziği (TSM) korosu kurdu. ER-VAK’tan haftanın belirli günleri koro çalışmaları nedeniyle nağmeler yükse.. ... Devamı.


ER-VAK ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 Çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmamızda ve cehaletle savaşımızda ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyan öğretmenlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin sarsılmaz temellerini bilgiyle atan, cephe gerisinin fedakâr kahramanlarıdır... ... Devamı.


Erzurum Gençlik ve Spor il müdürü Birdal Öztürk'e hayırlı olsun Ziyareti.

 ERVAK Başkanı Erdal GÜZEL ile DSİ Palandöken Masterlar Atletizm Grubu Erzurum Gençlik ve Spor il müdürü Birdal Öztürk'e hayırlı olsun Ziyareti. ... Devamı.


ERVAK yöneticilerine Aziziye’de yatırım turu

 Aziziye Belediyesi’nin sivil toplum kuruluşlarıyla buluşmaları devam ediyor. Başkan Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’de düzenlenen yatırım gezileri kapsamında bu hafta da Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) yöneticilerini konuk etti... ... Devamı.


Prof. Dr. Üstün DÖKMEN Konferans

 Erzurum'un bağrında Aziziye'nin gölgesinde doğmak, büyümek, büyütmek Tarih : 09.11.2021 Saat : 18:30 Yer : Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Salonu (Havuzbaşı) Not : Girişte Hes kodu ve Aşı kontorlü vardır. ... Devamı.


ER-VAK’TAN TABYALAR ZİYARETİNE ÜCRET ALINMASINA TEPKİ…

 ER-VAK Başkanı Güzel: ‘Nene Hatun’un torunları olarak bizleri üzmüştür. Buralar antik tiyatro ve benzeri yerler değildir. Bu Tabyalar, bir milletin var olma mücadelesinin yiğitçe sergilendiği anlamlı mekânlardı.. ... Devamı.


İl Emniyet Müdürümüz Sn.Levent Tuncer’e hayırlı olsun ziyareti

 Er-Vak ve Türk Ocağı olarak İl Emniyet Müdürümüz Sn.Levent Tuncer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunup , başarı dileklerimizi sunduk. ... Devamı.


Ermeni Mezalimi Müze ve Kütüphanesi.

 Er-Vak ,Ermeni Mezalimi Müze ve Kütüphanesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e görüşlerini bildirdi. Erzurum’da Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde maliyeti yakl.. ... Devamı.


ATATÜRK ÜNİVERSİTESİN 64.YIL ÖNCEKİ YOL HİKAYESİ

 7 Haziran 1957 yılında resmen kurulan Atatürk Üniversitesi ,7 Kasım 1958’de  Ziraat ve Edebiyat Fakülteleri ile eğitime başlamış, bu iki fakülteye 12’si kız olmak üzere yalnız 135 öğrenci kaydolmuştur. Yıllar i.. ... Devamı.


ER-VAK’TAN YÖK’E KURULACAK ENSTİTÜ İÇİN ATATÜRK VE ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTELERİ ÖNERİSİ

 YÖK tarafından kurulması düşünülen “Soykırım ve İnsanlığa Karşı İşlenen Suçlar Enstitüsü”ile ilgili açıklamalarda bulunan Er-Vak ( Erzurum Kalkınma Vakfı) Başkanı Erdal Güzel, bu atılan adımın &ccedi.. ... Devamı.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net