Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

RAHMETLİ UZUN YUSUF’DAN SİYASET DERSİ

 Yusuf Dağıstanlı boyunun uzunluğu ve yufka yüreği ile Erzurum’un sevilen renkli simalarından biriydi. Şehirde “Uzun Yusuf” lakabı ile bilinirdi. Dağıstan’dan Erzurum’a gelen bir ailenin çocuğu olanı Uzun Yusuf be.. ... Devamı.


ENGELLİ YAŞAM VE GERÇEKLER

 Aşık Veysel’in, “ iki kapılı han” diye tarif ettiği dünyadan, yolcu misali gelip geçmekteyiz. İnsanların  bu yolculuğu, eşit şartlarda  yapıp, yapmadığı  tartışılır bir konudur. Kimi sırça saraylarda doğar.. ... Devamı.


ER-VAK’TAN “9 KASIM YÜRÜYܪܒNE” BİR KÜLTÜR HIZMETİ DAHA

 Bu yıl, 6’ıncısı yapılacak olan “9 Kasım  Tabyalar Yürüyüşü” hakkında bilgiler veren Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel ,Doğu’nun Çanakkale’si olarak bilinen Aziziye Zaferi’nin,.. ... Devamı.


ER-VAK yönetim kurulu olarak Tümgenaral Ahmet HACIOĞLU'nu ziyaret ettik

 ER-VAK YÖNETİM KURULU OLARAK JANDARMA BÖLGE KOMUTANLIĞI GÖREVİNE ATANAN TÜMGENERAL AHMET HACIOĞLU'NU ZİYARET ETTİK. SN.KOMUTANIMIZA ER-VAK YAYINLARINDAN HEDİYE EDİP.ERZURUM ÜZERİNDE  SOHBET YAPTIK. ... Devamı.


CAHİLLERİN VE FAKİRLERİN DİNİNDEN TİCARET DOĞAR.

 1881 yılında Tivnik köyünde dünyaya gelen Hacı Faruk Efendi Erzurum’un gönül dünyasında müstesna bir yeri olan önemli  şahsiyetlerden biridir. Küçük yaşta başladığı dini eğitimine Kurşun.. ... Devamı.


ER-VAK GENÇLİK BOŞ DURMUYOR

 Erzurum Kalkınma Vakfı Gençlik Komisyonu (Er-Vak Gençlik) ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (Tog) tarafından birlikte yürütülen ‘Genç Bank’ projesi kapsamında Erzurum’da 50 gencin 7 projesi hayata.. ... Devamı.


BAŞ SAVCI HALİL İNAL’DAN ER-VAK’A VEDA ZİYARETİ

 Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Erzurum Cumhuriyet Baş Savcısı Halil İnal, ER-VAK’A (ERZURUM KALKINMA VAKFI) veda ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında , Kadim şehir  Erzurum’dan oldukça memnun ayrıldığını ifade e.. ... Devamı.


ER-VAK,DADAŞIN GÜR SESİ TRT ERZURUM BÖLGE RADYOSUNUN SESİ KISILMASIN !

 Son günlerde Erzurum TRT Erzurum Bölge Radyosu’nun kapatılacağına dair çıkan haberler hakkında açıklamalarda bulunan Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel ,şehre istihdam sağlayan ,uzun yılların hatırasını ve emeğini taş.. ... Devamı.


25.SULTAN SEKİSİ TOPLANTISI NARMAN’DA YAPILDI

 Erzurum Kalkınma Vakfı (Er-Vak) tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan Sultan Sekisi Toplantılarının 25’incisi “Narman’ın Doğal ve Kültürel Zenginlikleri” konusuyla Narman’da gerçekleşti. Erzurum Büy&uu.. ... Devamı.


15 TEMMUZU HÜSEYİN AVNİ ULAŞ, YIILAR ÖNCE HABER VERMİŞTİ

 Şair Nefi,ZiyaPaşa,Aşık Reyhani  gibi isyan ruhlu dadaşlardan biri olan Hüseyin Avni Ulaş, Milli Mücadele tarihinde ve Türk siyasi hayatında ismi hafızalarda kalan numune-i misal kişilerden biridir. Dürüst, baş eğmeyen ,haks.. ... Devamı.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net