Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

ER-VAK BASIN BİLDİRİSİ

 Emperyalist güçlerin, “Hasta Adam “dedikleri Osmanlı İmparatorluğu’nun, son nefesini vermesini bekledikleri  o karanlık günlerde, bağımsızlık meşalesinin asla sönmeyeceğini tüm dünyaya duyurmak için.. ... Devamı.


Er-Vak Basın Bildirisi

 Emperyalist ABD’nin uzun yıllardan beri her 24 Nisanda Demokles’in kılıcı gibi tepemizde tutuğu açıklamada son noktaya gelindi. Tarihi gerçeklerle örtüşmeyen, sadece siyasi nitelikte olduğundan şüphe edilmeyen bu a&cced.. ... Devamı.


Erzurum’un hafızası, ETܒye emanet

 Erzurum Post- ERVAK Başkanı Erdal Güzel, yönetim kurulu ve mütevelli heyet üyeleri Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu, Uzman Dr. Rahmi Özkurt, Emekli Albay Sabri Topdağı, Gazeteci- Yazar Kadir Sabuncuoğlu,  ETÜ.. ... Devamı.


ER-VAK’TAN YANIK DERE ŞEHİTLİĞİNE PROJE ÖNERİSİ

 Erzurum’un en etkin STK’sı olan Erzurum Kalkınma Vakfı’ndan (ER-VAK) Yanık Dere Şehitliği için proje önerisi yapıldı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Er-Vak Başkanı Erdal Güzel , (1916-1918) işgal yıllarında Ermen.. ... Devamı.


SELİM SIRRI TARCAN’IN KALEMİNDEN ERZURUM

 Anadolu’nun ön sözü olan Erzurum, yüksek rakımı ve çetin geçen kış mevsimiyle hatırlansa da dünya üzerinde ruhu olan ender şehirlerden biri olarak bilinir ve hakkında her türlü övgünün.. ... Devamı.


ALLAHUEKBER ŞEHİTLERİ VE ERZURUM KALKINMA VAKFI (ER-VAK)

 Tarihimizin en hüzünlü sayalarından biri şüphesiz ki on binlerce vatan evladımızı şehit verdiğimiz Sarıkamış Harekâtıdır. 1877-1878  Osmanlı Rus Harbi’nde kaybedilen Kars, Ardahan ,Sarıkamış gibi vatan topraklarını geri.. ... Devamı.


ER-VAK’tan 12 Mart bildirisi

 Erzurum Kalkınma Vakfı(ERVAK) Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılı dolayısıyla bir bildiri yayımladı. Bildiride şunlar kaydedildi: ‘Anadolu, askeri ve siyasi açıdan elde tutulması oldukça güç.. ... Devamı.


Dezenfektan ve Maske Dağıtımı

 Yakutiye belediyesi, Gülen Yüzler Derneği, ER-VAK ve UNHCR ortaklaşa dezenfetan ve maske dağıttılar. ... Devamı.


10 Kasım 193∞

 “Bağımsızlık, uğruna ölmesini bilen toplumların hakkıdır” diyen Cumhuriyetimizin kurucusu, hemşehrimiz, mlietvekilimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yılında saygı ve özlemle anıyoruz. ... Devamı.


ER-VAK’tan Alkışlık Hareket

 Erzurum Kalkınma Vakfı (Er-Vak)  Covid 19’dan dolayı mağdur durumda bulanan yabancı uyruklu öğrenciler, ihtiyaç sahibi aileler ve sığınmacılara gıda yardımı ve maddi destekte bulundu. Haber Merkezi Er-Vak Başkanı Erdal Güzel,.. ... Devamı.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net