Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

Soğuk Şehrin İncileri

 Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) Gençliği Tiyatro Kulübü, Erzurum'da yine enfes bir etkinliğe imzasını attı. ERVAK Gençliği, "Kırmızı Gül Demet Demet" ve "Sarı Gelin" adlı türkülerin hikayesini tiyatro s.. ... Devamı.


Erzurum Kalkınma Vakfı (Er-Vak) ve Allahuekber Şehitleri

 Tarihimizin en hüzünlü sayalarından biri şüphesiz ki on binlerce vatan evladımızı şehit verdiğimiz ve ağır bir yenilgiye uğradığımız Sarıkamış Harekâtıdır. 1877-1878  Osmanlı Rus Harbi’nde kaybedilen Kars, Ardahan ,Sarıkamı.. ... Devamı.


ER-VAK GENÇLERİ HIZ KESMİYOR

 Erzurumajans-ER-VAK Gençlik komisyonu MNG MALL AVM 'de Dünya Diyabet Günü münasebetiyle vatandaşlara şeker ve tansiyon kontrolü yaptı. ER-VAK gençlerinden oluşan 60 kişilik gönüllü ekip 800 kişinin şeker ve.. ... Devamı.


ER-VAK ‘DAN GÜZEL BİR KÜLTÜR HİZMETİ DAHA

 Erzurum’un kalkınması ve gelişmesi konusunda projeler üretip yol haritaları çizen Er-Vak,  şehrin kadim kültürünün korunması ve gelecek nesillere aktarılması yönünde  yaptığı çalışmalarla da g&ou.. ... Devamı.


ER-VAK GENÇLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

 Erzurum Kalkınma Vakfı Gençlik Komisyonu (Er-Vak Gençlik), bakımsızlıktan çöplüğe dönüşen tarihi Yanıkdere Şehitliğini temizlemek için etkinlik düzenledi.  Etkinliğe katılan Er-Vak gönüllü.. ... Devamı.


Erzincan 3. Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanlığına atanan Tümgeneral Mehmet Özoğlu Er-Vak’a veda ziyaretinde bulundu.

 9. Kolordu Komutanlığı yaparken 3. Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanlığına atanan Tümgeneral Özoğlu  Erzurum Kalkınma Vakfı’na (ER-VAK) veda  ziyaretinde bulundu.   Başkan Erdal Güzel ve Başkan Yardımcısı Eğitimci Yazar Abdurra.. ... Devamı.


ER-VAK'ın Tarihi Sorumluluğu ve Hınıs

 Yazar : Zübeyir SALTUKLU Erzurum'a karşı tarihi bir sorumluluk bilinciyle kurulmuş ve kurulduğu günden itibaren kuruluş amacından sapmadan hizmet veren Erzurum Kalkınma Vakfı'nın yöneticilerini kutlarım. Daha yazının başında neyi kutluyorsun diy.. ... Devamı.


Zirvenin adı Hınıs'tı

 Yazar : Mehmet Şener Hınıs'ın neyi meşhurdur? Bu soruya verilecek ilk cevap kuşkusuz ki, "Hınıs Fasulyesi" olacaktır. Lâkin soruyu böyle değil de, "Fasulyenin dışında Hınıs'ı, Hınıs yapacak iki şey daha var. Onlar nelerdir".. ... Devamı.


ERVAK HINIS’IN SESİ OLDU

 Er-Vak’ın Hınıs’ta düzenlediği 24’üncü Sultan Sekisi Toplantısında ilçenin yetkilileri terörden çok zarar gördüklerini dile getirerek, Hınıs’ a bir fakülte yapılmasını ve merkezle m.. ... Devamı.


ER-VAK HINIS’A ÇIKARMA YAPTI

 ERZURUM Kalkınma Vakfı (ERVAK) geleneksel Sultan Sekisi toplantılarının 24’ncüsünü gerçekleştirdiği Hınıs’a çıkarma yaptı . Hınıs’ın doğal ve kültürel zenginliklerini gündeme taşımak amacıyla.. ... Devamı.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net