Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

“ERZURUM NAFİZ BEY HAVALİMANI” İSMİ NEDEN OLMASIN?

 İnsanlığa ve ülkesine karşı kendisini sorumlu hissedip, bu uğurda her türlü fedakârlığa katlanarak, üstün hizmetlerde bulunan şahsiyetlerin isimleri, onlara karşı vefa borcunu ödemek ve gelecek nesillere hatırlatmak düş.. ... Devamı.


DADAŞ CEMAL GÜRSEL PAŞA

 27 Mayıs1960 İhtilali’nin Milli Birlik Komitesi başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 4’üncü Cumhurbaşkanı olan 0rgeneral Cemal Gürsel Erzurum’un yetiştirdiği ünlü simalardan biridir. Her ne kadar ismi 1960 ih.. ... Devamı.


ERZURUM’DA SALGIN HASTALIKLARIN GEÇMİŞİ

 İnsanoğlu, kendisine bahşedilen hayat sürecini uzatmak ve yaşam koşullarını kolaylaştırmak için çabalarken dünyanın kendisine sunduğu zorluklarla da her an mücadele etmek zorundadır. Tarih sayfaları, hastalıkların ve savaşların.. ... Devamı.


EDİRNE MÜDAFİİ ERZURUMLU MEHMET ŞÜKRÜ PAŞA

 Tarihimizin en acı sahnelerinden biri şüphesiz ağır bir yenilgiye uğradığımız  I. Balkan Savaşı’dır. “Hasta Adam” olarak nitelendirilen Osmanlı İmparatorluğu yolun sonuna doğru geldiğinde bir taraftan Arnavutluk,Suriye ve Yemen&rsqu.. ... Devamı.


ER-VAK’TAN 12 MART ERZURUM’UN KURTULUŞU BİLDİRİSİ

 Anadolu, askeri ve siyasi açıdan elde tutulması oldukça güç olan bir vatan toprağıdır. İç ve dış tehditlerin eksik olmadığı bu coğrafyada ayakta kalmak, büyük bedeller ödemekle mümkün olmaktadır... ... Devamı.


ER-VAK “GÜZEL “ DEDİ

 Erzurum’un en büyük sivil toplum kuruluşu olan  Er-Vak, Olağan Genel Kurul Toplantısını yaptı. Pazar günü ETSO Meclis salonunda yapılan Genel Kurul toplantısına ilgi büyük oldu. Divan Başkanlığını eski Baro Başkanı Av.F.. ... Devamı.


DUYURU

 Erzurum Kalkınma Vakfı’nın Olağan Genel Kurul Toplantısı Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda 16 Şubat 2020 Pazar günü saat 14 00 de yapılacaktır. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 23 Şubat.. ... Devamı.


Sn. Valimiz Okay Memiş vakfımızı ziyaret ettiler

 Erzurum için projelerini anlatan sayın valimizin heyecanı ve samimiyeti ümitlerimizi artırdı. Sn.Valimize Er-Vak’ın yüz akı hizmetlerinden bahsedip, desteklerinden dolayı Şükranlarımızı sunup, çalışmalarında başarılar diledik.. ... Devamı.


Sn.Korgeneral Şeref Öngay Paşamızı makamında ziyaret ettik.

 3.Ordu Komutanlığına atanan Sn.Korgeneral Şeref Öngay Paşamızı makamında ziyaret ettik. ... Devamı.


“ İÇ VATANIM ERZURUM “ DİYEN BİR İSTANBULLU CEMALEDDİN SERVER REVNAKOĞLU

 21. yüzyıldayız. Bilim ve teknolojide aklın sınırlarını zorlayan gelişmeler yaşıyoruz. Her geçen gün hayatımıza giren yenilikleri takip etmekte  zorlanıyor, baş döndürücü bu gelişmelerle birlikte yeni kavramlarla tanış.. ... Devamı.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net