Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

15 TEMMUZ 2016

 15 Temmuz 2016 günü emperyalist güçlerin ve onların yerli işbirlikçilerinin  tezgahladıkları oyunu bozan ve milli iradeye sahip çıkıp tüm dünyaya “ Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım/.. ... Devamı.


25.Sultan Sekisi Toplantısı Aşık Sümmani yurdu Narman’da yapılacak

 Erzurum Kalkınma Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan Sultan Sekisi Toplantıları’nın 25’incisi “ Narman’ın Doğal ve Kültürel Zenginlikleri” konusuyla 14 Temmuz Cumartesi günü  Narman’da.. ... Devamı.


ERZURUMLU KARA ZEHRA

  “BEN ÖLDÜĞÜMDE İMKÂNINIZ OLURSA  CENAZEMİ VATANIM ERZURUM’A GÖTÜRÜN. EĞER İMKÂN BULAMAZSANIZ BENİM MEZARIMDAN BİR AVUÇ TOPRAK ALIN ERZURUM’A GÖTÜRÜN ,ORADAN .. ... Devamı.


ERDAL GÜZEL’İN 3’ÜNCÜ GÜZEL KİTABI OKUYUCUYLA BULUŞTU

 Erzurum ve Erzurum kültürü ile yaptığı çalışmalarla şehrin hafızasına katkılar sağlayan Er-Vak Bşk. Erdal Güzel’in  “SÖZÜN GÜZELİ ERZURUM” isimli üçüncü kitabı okuyucuyla bu.. ... Devamı.


ER-VAK Yönetimi, Afgan göçmenlere kucak açtı

 ER-VAK Yönetimi, Afgan göçmenlere kucak açtı, Kadın Komisyonu tarafından hazırlanan yemekler, yollarda sersefil olan gençlere dağıtıldı. Sosyal medyadaki sayfasından, yaptıkları yardımları veciz şekilde ve bir yerlere mesaj.. ... Devamı.


ER-VAK ERZURUM KÜLTÜRÜNE HİZMETTE HIZ KESMİYOR

 Erzurum’un en güçlü sivil toplum kuruluşu olan ER-VAK (Erzurum Kalkınma Vakfı), Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100 yılı anısına “Yüce Dağların Başında” isimli yeni bir kitabı Er-Vak yayınları arasın.. ... Devamı.


http://www.ervak.org.tr/uploads/2014/ervaklogo.jpg

ER-VAK ‘DAN ANLAMLI HASSASİYET

 Erzurum Kalkınma Vakfı, Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100 yılı münasebetiyle 11 Mart 2018 Pazar günü  yapacağı “ matem-i neşe” isimli Kurtuluş Gecesini  Afrin de yaşanan hassas süreçten do.. ... Devamı.


KADİR HOCA (KADİR KOŞAN)

 Kimin, nerede, ne zaman, ne şekilde öleceği hayatın sırları içerisindedir. Duyduğumuz bir vefat haberi ile bu sırdan haberdar olur ve hayatın değişmez gerçeği olan ölümün korkutucu ve ürpertici yüzü ile karşı.. ... Devamı.


Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, STK Ziyaretlerine Devam Ediyor

 Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum Kalkınma Vakfı’nı (ER-VAK) ziyaret etti. "Üniversite ile toplumu bir araya getirme" şiarıyla ziyaretlerini sürdüren Rektör Ç.. ... Devamı.


Soğuk Şehrin İncileri

 Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) Gençliği Tiyatro Kulübü, Erzurum'da yine enfes bir etkinliğe imzasını attı. ERVAK Gençliği, "Kırmızı Gül Demet Demet" ve "Sarı Gelin" adlı türkülerin hikayesini tiyatro s.. ... Devamı.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net