Menu


Hava Durumu   Ana Sayfa

Er-VAK’TAN 12 MART MESAJI

  (GEÇMİŞİ UNUTANLAR GELECEKTE AYNI ŞEYLERİ YAŞAMAK ZORUNDA KALIRLAR) Anadolu’nun ön sözü Erzurum, 16 Şubat 1916 yılında Ruslar tarafından işgal edilmiş, bu acı ve ıstırap dolu günler iki yıl sürmüştür... ... Devamı.


Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) tan Bayramoğlu un'a kutlama.

  Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK), uluslararası lezzet başarısı kazanan Bayramoğlu Un’un sahip ve yöneticilerini kutladı. ER VAK Başkanı Erdal Güzel, Prof. Dr. Vahap Yağanoğlu, Abdurrahman Zeynel, Sabri Topdağı, Kadir Sabuncuoğlu,.. ... Devamı.


Sarıkamış Harekatı’nın 107'nci yıl dönümü.

 Sarıkamış Harekatı’nın 107'nci yıl dönümü öncesi Allahuekber şehitleri, Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK) tarafından Kars Kapı Şehitliği'nde düzenlenen törenle anıldı. Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü.. ... Devamı.


ER-VAK PASİNLER’DEYDİ

 Cumartesi günü, Belediye Başkanı Ahmet Dölekli’nin davetlisi olarak Pasinler’deydik. 70 kişilik bir grupla gittiğimiz Pasinler’de yapılan ve yapılması düşünülen hizmetleri yerinde görüp bilgiler aldı.. ... Devamı.


ERVAK’tan Nağmeler Yükseliyor

 Yörenin siyaset  üstü ve en etkin sivil toplum kuruluşu olan  Erzurum Kalkınma Vakfı , Türk Sanat Müziği (TSM) korosu kurdu. ER-VAK’tan haftanın belirli günleri koro çalışmaları nedeniyle nağmeler yükse.. ... Devamı.


ER-VAK ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 Çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmamızda ve cehaletle savaşımızda ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyan öğretmenlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin sarsılmaz temellerini bilgiyle atan, cephe gerisinin fedakâr kahramanlarıdır... ... Devamı.


Erzurum Gençlik ve Spor il müdürü Birdal Öztürk'e hayırlı olsun Ziyareti.

 ERVAK Başkanı Erdal GÜZEL ile DSİ Palandöken Masterlar Atletizm Grubu Erzurum Gençlik ve Spor il müdürü Birdal Öztürk'e hayırlı olsun Ziyareti. ... Devamı.


ERVAK yöneticilerine Aziziye’de yatırım turu

 Aziziye Belediyesi’nin sivil toplum kuruluşlarıyla buluşmaları devam ediyor. Başkan Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’de düzenlenen yatırım gezileri kapsamında bu hafta da Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) yöneticilerini konuk etti... ... Devamı.


Prof. Dr. Üstün DÖKMEN Konferans

 Erzurum'un bağrında Aziziye'nin gölgesinde doğmak, büyümek, büyütmek Tarih : 09.11.2021 Saat : 18:30 Yer : Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Salonu (Havuzbaşı) Not : Girişte Hes kodu ve Aşı kontorlü vardır. ... Devamı.


ER-VAK’TAN TABYALAR ZİYARETİNE ÜCRET ALINMASINA TEPKİ…

 ER-VAK Başkanı Güzel: ‘Nene Hatun’un torunları olarak bizleri üzmüştür. Buralar antik tiyatro ve benzeri yerler değildir. Bu Tabyalar, bir milletin var olma mücadelesinin yiğitçe sergilendiği anlamlı mekânlardı.. ... Devamı.


 


Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK)
Adres : Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Kat 3 / 2 YAKUTİYE ERZURUM Telefon : (0442) 233 38 20
Tasarım : www.e-erzurum.net